Interjú Garay Zsuzsanna írónővel

                                 Interjú 
                  Garay Zsuzsanna írónővel 
A Magyar Könyv is Magyar Termék Mozgalom Bloggerei közül hárman összefogtunk és új projektbe kezdtünk bele. Ez a projekt pedig nem más, mint hogy bemutassuk nektek az MKMT alapítóit, támogatóit, Nagyköveteit és íróit.

A projektbe résztvevő bloggerek: Gréczi Nikolett (Niki), Menyhei Mónika (Moncsi) és jómagam Pálinkás Angéla (Angi). Érdemes lesz mindhármunk oldalát figyelni, mert mindegyikünk mással készített interjút fog közzétenni a blogján/oldalán. ❤️📖

A következő interjú alanyunk Garay Zsuzsanna írónő, aki a mozgalom támogató szerzője. ❤️📖

1.Niki:
Milyen történeteket szeretett gyerekként?

Zsuzsanna:
Nagyon szerettem a meséket, Janikovszky Éva könyveit, kedvenc meséim közé tartozott az Óz, a nagy varázsló és a Tündér Lala.

2.Angi:
Mit jelent az Ön számára az olvasás? 

Zsuzsanna:
A legjobb kikapcsolódás, a flow élmény átélése. Szeretem magam beleélni egy történetbe, szeretek utána beszélgetni róla, évek óta járok könyvklubba, ahol nagyon jókat beszélgetünk az olvasmány élményeinkről.

3.Moncsi: 
Mit gondol mit tudnak nyújtani a könyvei? Van valami üzenetük, amit szándékosan akar átadni az olvasóknak? 

Zsuzsanna:
Az én könyveim a ma emberéről szólnak, mai problémákról. Hiszek abban, hogy minden generációnak magának kell megfogalmaznia azokat a kérdéseket, amik foglalkoztatják, és választ kell próbálniuk keresni rá. A Függőség című könyvem például a számítógépes játékfüggőségről szól.

4.Niki:
Melyik saját műve áll Önhöz a legközelebb?

Zsuzsanna:
A felnőtteknek szóló könyvek közül a Függőség, nagyon sokan kitárulkoztak azután, hogy elolvasták. A gyerekeknek szóló könyvem közül A kacatkuckó lakója, aminek az egyik főszereplője egy mozgássérült kislány. Hiszek abban, hogy az is lehet hős, példakép, aki nem tökéletes.

5.Angi:
Melyik könyv volt Önre a legnagyobb hatással? Miért pont ezt a könyvet emelné ki?

Zsuzsanna:
Szabó Magda könyvei tették rám a legnagyobb hatást, ő a példaképem. A sok regénye közül a Katalin utcát emelném ki, ami az élet nagy kérdéseivel foglalkozik, a halállal, a halál utáni élettel.

6.Moncsi:
Mit gondol a felnőttirodalomnak vagy a gyermekirodalomnak kell nagyobb teret adni, esetleg mindkettőnek? Miért pont ezt választotta? 

Zsuzsanna:
A gyermekirodalomnak, mert ha a gyerekek megszeretik az olvasást, akkor felnőtt korukban is olvasni fognak. Az elmúlt évek során több gyermekeknek szóló könyvem jelent meg, szívesen járok iskolákba, könyvtárakba, ahol mindig csodálatos élmény találkozni a gyerekekkel. Nagyon hálás vagyok azoknak a pedagógusoknak, könyvárosoknak, akik az én könyveimet választották ki, hogy egy tanóra vagy egy olvasási vetélkedő keretében feldolgozzák. Látni a gyerekek által készített rajzokat projekteket csodálatos élmény, és tudom, hogy nekik is inspirációkat adnak ezek a feladatok. Az egyik könyvbemutatót összekötöttük egy kézműves foglalkozással, gyöngyfűzéssel, mert a Gyöngyös mesék című könyvemről volt szó, és megindító volt látni, ahogy kicsik, nagyok szebbnél szebb alkotásokat készítettek. Addig sem a kütyükkel foglalkoztak, és tudom, hogy még utána is leültek a gyerekek alkotni.
Mellékelek erről egy linket:
https://garayzsuzsanna.hu/konyvbemutatok/megyeri-klub/konyvbemutato-kezmuvesfoglalkozassal/    

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Interjú Dr. Dörgő Sándor íróval

Interjú E. M. Miller írónővel

MKMT Bloggerek interjúja Dvariecki Bálinttal